معرفی مراکز خرید لوازم خانگی شهر تهران – مجله آینو

به گزارش بلاغ؛ چهارم اسفند ماه بود که معاون اول رئیسجمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمتهای لوازم خانگی انتقاد کرد و مقرر شد براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار چنانچه تولیدکنندگان لوازم خانگی قیمتهای خود را در بازار واقعی نکنند برنامهریزی لازم برای آزادسازی واردات متناسب با نیاز مردم انجام خواهد شد. اهمیت برندی که برای خرید لوازم خانگی انتخاب میکنید به قدریست که ارزش دارد زمانی را به تحقیق در این زمینه اختصاص داده و بهترین برند لوازم خانگی را انتخاب کنید. مشاهدات خبرنگار تسنیم از بازار نشان میدهد اکثر فروشندگان لوازم خانگی با انتقاد از عدم برگشت قیمتها میگویند تولیدکنندگان تصمیمی به کاهش قیمتها ندارند اما از آن طرف ما به دلیل رکود بازار مجبوریم تخفیفات بالایی را اعمال کنیم تا شاید خریدار رغبتی به خرید محصولات داشته باشد. چنانچه تنها مایل باشید در حوزه تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی مشغول به کار شوید، سرمایه ای حدود 5 تا 7 میلیون تومان و اگر بخواهید در کنار آن به تعمیرات برد لوازم خانگی مختلف هم بپردازید، شاید تا 20 میلیون تومان هم نیاز باشد. انواع لوازم برقی آشپزخانه مثل یخچال و فریزر و چایساز در کنار لوازم کوچک خانگی مثل انواع دیگ و بشقاب این دستهبندی را کامل میکنند.

در سالیان اخیر به دلیل پیدایش انواع و اقسام لوازم خانگی و ایجاد حس نیاز در مردم باعث شده که شغل تعمیرات لوازم خانگی نیزبه تبع آن رونق یابد. طی چند سال اخیر نرخ ارز در برخی از موارد کاهش و در برخی از موارد نیز افزایش یافته است. توماکالا یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی در زمینه لوازم خانگی با بیش از ده سال تجربه، با پایبندی به سه اصل مهم، پرداخت در محل، ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی مشتریان، موفق شده تا جزو برترین فروشگاه های لوازم خانگی باشد و به یکی از بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. از همین رو، بازار کار تعمیرات لوازم خانگی یک گزینه عالی است و شغلی پر تقاضا می باشد. در این میان، شرکتهایی که تداوم بیشتری داشته و توانستهاند کیفیت محصولات خود را به مردم دنیا ثابت کنند، سهم بیشتری از بازار لوازمخانگی را از آن خود کردهاند. این در حالی است که امروزه فروشگاه اینترنتی قسطی کلاب با ارائه محصولات متنوع با ویژگی بازپرداخت های قسط بندی شده و به طور کلی فروش اقساطی لوازم خانگی امکان خرید و تهیه کلیه وسایل مورد نیاز شما را فراهم می سازد. با توجه به قیمت بالایی که این وسایل پیدا کرده اند، چنانچه دچار خرابی شوند، افراد بجای تعویض و جایگزینی آنها تمایل بیشتری به تعمیر وسیله خود دارند مخصوصا در کشور ما که در شرایط کنونی تحریم ها خرید وسایل جدید بسیار سخت تر است و صرفه اقتصادی ندارد.

با افزایش قیمت لوازم خانگی دیگر بسیاری از مردم قادر به خرید لوازم جدیدتر نمی باشند. در این میان سوال مهمتری که مطرح می شود این است که چرا با تثبیت نسبی نرخ ارز همچنان و به صورت تصاعدی شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی هستیم به نحوی که معمولا قیمت ها به صورت روزانه و حتی به صورت ساعتی افزایش پیدا می کنند؟ افزایش نرخ ارز نیز مزید بر علت گردید و اوضاع اقتصادی ایران را در بحرانی ترین شرایط یک قرن اخیر قرار داد به نحوی که با افزایش بسیاری از نارضایتی ها و اعتراض ها همراه گردید. افزایش نرخ ارز یکی از پر تنش ترین اتفاقاتی بود که طی چند سال اخیر در تمام ابعاد اقتصاد در سطح جهان رخ داد. یکی دیگر از مزایای مهم این حرفه امکان مهاجرت برای افراد حرفه ای در این حوزه می باشد. علاوه بر موارد بالا، هرگونه تعمیر و عیب یابی دیگر محصولات بوش نیز در این مرکز انجام میشود. البته همه این تغییرات به صورت جزیی اتفاق می افتد اما به دنبال کاهش نرخ ارز هرگز شاهد کاهش قیمت محصولات موجود در بازار بخصوص قیمت لوازم خانگی نبوده ایم.

اما ارزش آن را دارد زیرا در حال حاضر بازار کار تعمیرات لوازم خانگی بسیار داغ است. خریدن یک لباسشویی با ظاهری بسیار مدرن و چشمگیر لذتبخش است اما تنظیمات دشوار آن و سر و کله زدن با گزینه های متعددش چندان هم لذتبخش نخواهد بود. ویژگی: این مرکز چندان گزینه مناسبی برای خرید خانمها به حساب نمیآید. اشاره کرد، برای مثال در زمان خرید لوازم خانگی مثل جارو برقی یکی از مواردی که بسیار مهم بوده توجه به توان موتور دستگاه است. در این میان یک مسئله عجیب و غریب ذهن بسیاری از ایرانیان را به خود مشغول داشت؛ مهمترین سوال موجود این بود که چرا با افزایش نرخ ارز، قیمت محصولات و بخصوص قیمت لوازم خانگی افزایش پیدا می کرد اما به دنبال کاهش نرخ ارز هرگز شاهد کاهش قیمت ها نیستیم. اخیرا هم در پی نامه جمعی از تولیدکنندگان لوازم خانگی به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با مخالفت با واردات لوازم خانگی خارجی به ویژه کرهای و لزوم ممانعت از واردات این محصولات در جهت حمایت از تولیدات داخلی، دفتر مقام معظم رهبری در نامهای به آیتالله رئیسی ریاستجمهوری اعلام کرد: «در پی مرقومه جمعی از شرکتها و کارخانجات تولیدکنندگان لوازم خانگی مبنی بر مخالفت با ورود محصول نهایی لوازم خانگی در شرایطی که از نظر کمی و کیفی تولید اینگونه محصولات در کشور پاسخگوی نیاز داخلی است و درخواست جلوگیری از واردات این محصولات، مراتب به استحضار مقام معظم رهبری رسید و برای رئیس جمهوری مرقوم فرمودند: این موضوع بسیار مهمی است.