لوازم خانگی – زومیت

طی چند سال اخیر نرخ ارز در برخی از موارد کاهش و در برخی از موارد نیز افزایش یافته است. اگر به این موضوع توجه نداشته باشید هزینه اضافی را برای خرید یک تلویزیون بزرگ تر اختصاص دادهاید، گرچه در هنگام خرید تلویزیون میبایست موارد دیگری مثل رزولوشن، کیفیت تصویر، تعداد پورتهای خروجی و ورودی همچنین هوشمند بودن و یا نبودن آن را هم در نظر داشت. تقسیم هزینههای سنگین خريد لوازم خانگی به پرداختهای متناوب ماهانه، باعث اعمال کنترل بهتر روی هزینهها خواهد شد. همانطور که گفته شد، تقریبا تمام لوازم خانگی دارای مدار الکترونیکی هستند که فعالیت اتوماتیک آنها را کنترل و یا هدایت میکند. در مورد فروشگاههای آنلاین این امر کمتر اتفاق میافتد به این دلیل که آنها موظفند اطلاعات درستی از کالا را در سایت قید کنند. چنانچه تنها مایل باشید در حوزه تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی مشغول به کار شوید، سرمایه ای حدود 5 تا 7 میلیون تومان و اگر بخواهید در کنار آن به تعمیرات برد لوازم خانگی مختلف هم بپردازید، شاید تا 20 میلیون تومان هم نیاز باشد.

همچنین فراموش نکنید که شما رقیبانی دارید که منتظر شما نمانده و به دنبال اطلاعات جدید در مورد لوازم و برندهای مختلف هستند. سرمایه مورد نیاز برای این شغل به سه بخش مختلف تقسیم می شود. در ابتدا نیاز است که به یادگیری مهارت های تخصصی بپردازیم که راه آن شرکت در دوره تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای می باشد. در دروه آموزش تعمیرات لوازم خانگی شما یاد خواهید گرفت که چطور نقشه شماتیک یک وسیله را بخوانید و متوجه نحوه عملکرد آن شوید. در مرحله بعدی، لازم است که میزانی را نیز برای تهیه تجهیزات و لوازم این حرفه تخصیص دهید. باشگاه رانندگان در همکاری با «فروشگاه محمد»، تسهیلات ویژهای برای خرید انواع لوازم خانگی برقی برای کاربران راننده گیلان در شهر رشت فراهم کرده است. اما ارزش آن را دارد زیرا در حال حاضر بازار کار تعمیرات لوازم خانگی بسیار داغ است. همواره سعی کنید که اطلاعات و دانش خود را به روز حفظ نمایید چرا که تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و لوازم و دستگاه های جدیدی روزانه روانه بازار می شوند. افزایش نرخ ارز با افزایش قیمت خدمات و کالاهای تولیدی بخصوص محصولات وارداتی همراه بود و این مسئله به شدت سطح رفاه شهروندان ایرانی را کاهش داد.

با توجه به قیمت بالایی که این وسایل پیدا کرده اند، چنانچه دچار خرابی شوند، افراد بجای تعویض و جایگزینی آنها تمایل بیشتری به تعمیر وسیله خود دارند مخصوصا در کشور ما که در شرایط کنونی تحریم ها خرید وسایل جدید بسیار سخت تر است و صرفه اقتصادی ندارد. اما متاسفانه با وجود تمام این صحبتها کسی حریف تولیدکنندگان لوازم خانگی نشده و آنها هیچ تصمیمی به کاهش قیمتها ندارند. در ابتدا باید مبلغی را به منظور شرکت در دوره های تعمیرات لوازم خانگی حدود 3 الی 4 میلیون در نظر بگیرید تا با اتمام آن ها به یک فرد متخصص تبدیل شوید. از همین رو، بازار کار تعمیرات لوازم خانگی یک گزینه عالی است و شغلی پر تقاضا می باشد. فرایند تعویض برد مخلوط کن بسیار پر هزینه است. بعد از عیب یابی کامل جهت تعمیرات مدار فرمان این نوع دستگاه، ابتدا باید میزان خرابی وارد شده به برد بررسی گردد سپس نوع خطا مشخص گردد و به تعمیر آن پرداخت. به عنوان مهم ترین مزیت شغل تعمیرات لوازم خانگی می توان از بازار کار و درآمد خوب آن نام برد.

مشاهدات خبرنگار تسنیم از بازار نشان میدهد اکثر فروشندگان لوازم خانگی با انتقاد از عدم برگشت قیمتها میگویند تولیدکنندگان تصمیمی به کاهش قیمتها ندارند اما از آن طرف ما به دلیل رکود بازار مجبوریم تخفیفات بالایی را اعمال کنیم تا شاید خریدار رغبتی به خرید محصولات داشته باشد. سرکشی تولیدکنندگان از مصوبه ستاد تنظیم بازار درحالی انجام میشود که مسئولان وزارت صنعت چندین بار بر غیرقانونی بودن افزایش قیمت لوازم خانگی تاکید و اعلام کرده بودند باید قیمتها اصلاح شود. به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، براساس مشاهدات میدانی قیمت انواع لوازم خانگی شامل (یخچال و فریزر، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، فرش ماشینی، تلویزیون، جارو برقی ) را در این گزارش گرد آوری کرده ایم. موضوعی که پرداختن به آن نیاز اساسی کشور در حل معضلات اقتصادی حال حاضر جامعه است. حال با گذشت حدود ۲۰ روز از اتمام مهلت تولیدکنندگان برای کاهش قیمت لوازم خانگی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد موضوع کاهش قیمت لوازم خانگی را از اساس رد کرده و میگوید: هیچ شرکتی قیمت محصولاتش را کاهش نداده است. به همین منظور با تاکید معاون اول رئیس جمهور قرار شد قیمت چهار قلم از کالاهای پر مصرف لوازم خانگی شامل یخچال فریزر، لباسشویی و تلویزیون مشمول قیمت گذاری تثبیتی شود به این صورت که باید هرگونه تغییرات قیمتی در این کالاها با مجوز وزارت صنعت انجام شود.