عوارض خودرو – پرداخت عوارض سالیانه خودرو – مفاصا حساب عوارض خودرو

به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافری، هرساله حداقل ۲۰ هزار خودرو (کشنده، کامیون، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس) فرسوده، از رده خارج شده و جایگزین کردن آنها با خودروهای با کیفیت برای صاحبان مشاغل مربوطه، تسهیل شود. هرگونه استفاده از قطعات با کیفیت پایین در مونتاژ خودرو از ابتدای سال ۱۴۰۱ مطلقا ممنوع است و دستگاههای مسول موظفند با عرضه قطعات یدکی تقلبی و قاچاق به ویژه قطعات پر مصرف و موثر بر ایمنی خودرو نیز مقابله نمایند. هرگونه واگذاری خودرو به شرکتها و دستگاههای دولتی و غیر دولتی به صورت رانتی و غیرشفاف و متفاوت با رویه معمول فروش خودرو به مردم ممنوع است. در این بند سه نکته موردتوجه قرار گرفته است؛ اول حذف قرعهکشی خودرو با رشد عرضه، دوم به خودروساز فرمان داده شده که با تکمیل وجه خودروهای پیشفروش شده باید بدون تاخیر بلاوجه، خودرو تحویل مشتری شود و سوم اینکه هرگونه واگذاری خودرو به شرکتها و دستگاههای دولتی و غیردولتی به صورت رانتی و غیرشفاف و متفاوت با رویه معمول فروش خودرو به مردم ممنوع شود. در شرایطی که واردات ممنوع است و نمایندگیهای رسمی مانند گذشته فعالیت نمی کنند، تنها ملاک، قیمت خودرو در بازار است. شرکت خودرو۴۵، سایت فروش خودرو کارکرده با تجربه بیش از سه سال فعالیت در بازار ماشین های کارکرده است.

شرکت گسترش سرمایهگذاری ایرانخودرو به عنوان نهاد مالی و یکی از بزرگترین هلدینگهای کشور با هدف سرمایهگذاری در شرکت­های تولیدی، تجاری و پولی در خدمت زنجیره تأمین گروه صنعتی ایرانخودرو و با بهره­گیری از اعتبار جهانی گروه صنعتی ایرانخودرو، ضمن سرمایهگذاری و اعمال مدیریت در برخی شرکتهای تولیدی مجموعه و قطعهسازی صنعت خودرو اقدام به سرمایهگذاری در صنعت لیزینگ، بانکداری و بیمه نموده است که ضمن تنوع بخشی به پرتفوی سرمایهگذاری خود نسبت به کاهش ریسک سرمایهگذاری تکبخشی اقدام نموده و علاوه بر آن بخشی از فعالیت حرفهای خود را به بازار پول و سرمایه اختصاص داده است. به همین دلیل یکی از موارد بسیار مهم قبل از خرید خودرو کارکرده که باید مد نظر قرار گیرد، کارشناسی فنی و رنگ و بدنهی خودرو است. با این حال همهی افراد از توانایی مالی لازم برای خرید خودرو صفر برخوردار نیستند و به همین دلیل به دنبال خرید خودرو کارکرده و دست دوم هستند.

غرامتی که از عدم استفاده از خودرو به دلیل حوادث تحت پوشش بیمهنامه حاصل شود. آیا بدون داشتن کروکی می توان از بیمه بدنه خسارت گرفت؟ خوردگی شاسی های خودرو و پس از آن وضعیت موتور و سلامت آپشنهای خودرو و کارکرد خودرو می باشد ودر درجه بعدی رنگ خودرو ، وضعیت لاستیک ، وضعیت بیمه و غیره می باشد. کارشناسان ماشین بانک پس از بررسی 280 نقطه خودرو که شامل کارشناسی فنی، کارشناسی رنگ و بدنه خودرو، تست دیاگ و تست آپشنهای خودرو گزارشی کامل از وضعیت خودرو را به متقاضی خرید ارائه مینماید. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از افزایش ساعت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو در گیلان خبر داد. به گزارش ایلنا از رشت، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان گفت: با توجه به افزایش مراجعات مردمی به مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی و در راستای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات شماره گذاری و جلوگیری از ایجاد ازدحام در روزهای پایانی سال، مقرر شد ساعت کار مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک از ساعت ۱۴ به ۱۶ به میزان ۲ ساعت در روز افزایش یابد. عوارض سالیانه خودرو یکی از این موارد است که شهروندان مالک خودرو موظف به تسویه آن هستند.

کافیست شماره پلاک خود را وارد کنید و پس از مشاهده جزئیات عوارض خود، نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. به گزارش تحریریه، پس از ابراز نارضایتی علنی رهبر معظم انقلاب از وضعیت صنعت خودرو و ناراحتی عمومی درباره کیفیت پایین خودروهای داخلی، سید ابراهیم رئیسی با بازدید سر زده از ایران خودرو، 8 دستور مهم را صادر کرد. برخلاف کشورهای پیشرفته که ماشین یک کالای مصرفی است، در ایران ماشین وسیلهای به عنوان سرمایه تلقی شده و بعد از خرید خانه، وسایل نقلیه از مهم ترین بخشهایی است که افراد به سرمایه گذاری در آن می پردازند. مرحله چهارم: فهرست منتخبین قرعه کشی، حداکثر ۳ روز پس از پایان ثبت نام از طریق سایت فروش اینترنتی و ارسال پیامک اعلام میشود و مشتری باید با مراجعه به سایت، از وضعیت ثبت نام خود (انتخاب یا عدم انتخاب خود در قرعه کشی) مطلع شود. ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود. دولت باید کارهای نظارتی و حمایتی خود را انجام بدهد بنابراین هم واردات خودرو و هم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی هم تعدیل قیمت و افزایش تولید از جمله محور های مهم بازدید رییس جمهور از ایران خودرو بود.