سه ضربالاجل رئیسی به خودروسازان

در این بازدید رییس جمهور ابتدا از خودروهای موجود در انبارهای ایران خودرو بازدید میدانی به عمل آورد و با تأکید بر غیرقابل قبول بودن وجود این حجم از خودرو در انبار، دستورهایی برای ترخیص خودروها صادر کرد. جعفر قادری در مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به بازدید سرزده رئیس جمهور از شرکت ایران خودرو گفت: اقدام آقای رئیسی در بازدید سرزده از شرکت ایران خودرو اقدامی قابل تحسین و حمایت و تقدیر است. اولین مرحله از طرح فروش فوق العاده ایران خودرو ویژه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با ارائه ۴ محصول امروز ۱۲… مقرراتی که مجوز واردات را به نمایندگیهایی میداد که قادر به ارائه خدمات پس از فروش نیز بودند. همانطور که عنوان شد سید ابراهیم رئیسی رئیسجمهور در بازدید سرزده از شرکت ایرانخودرو نسبت به عملکرد خودروسازان انتقاد و در ادامه دستورات خود را برای ساماندهی و تحول در تولیدخودرو صادر کرد.

در بند مربوط به واردات خودرو آمده است: «به منظور افزایش رقابتپذیری و رفع شائبه انحصار، متناسبسازی قیمت خودرو و جبران کمبود تولید به میزان موردنیاز بازار، موانع قانونی و اجرایی واردات خودرو در سال ۱۴۰۱، حداکثر ظرف ۳ ماه آینده رفع گردد و با افزایش صادرات خودرو و قطعات، نسبت صادرات به واردات در صنعت خودرو افزایش یابد.» در این بند به نوعی رئیسجمهور خواستار رفع موانع واردات خودرو به کشور شده است و از وزارت صمت نیز خواسته حداکثر ظرف سه ماه آینده نسبت به رفع موانع قانونی و اجرایی واردات خودرو در سال آینده اقدام کند. طی 3سال گذشته به دنبال تشدید تحریمها و لزوم ساماندهی ارزی کشور، واردات متوقف شد که همین مساله قیمت خودروهای خارجی را بهطور چشمگیری افزایش داد. قیمت روز خودرو یکی از مهمترین مواردی است که تعداد زیادی از افراد آن را رصد میکنند. از یک سو تعداد نمادهای سبزپوش بیشتر بود و شاخص هم وزن رشد کرد و از سوی دیگر شاخص کل نزول کرد. اکوایران: در روز دوشنبه شاخص کل بورس پس از 2 روز صعود کرد و 67 درصد از نمادهای بازار سبزپوش شدند. افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در سال آینده، توقف تولید برخی خودروهای قدیمی و تولید خودروهای جدید و واردات منضبط و تحت نظارت خودرو از جمله فرامین ۸ گانه آقای رئیسی به خودروسازی هاست.

فیلم تست و بررسی خودرو از قسمت هایی است که خودروبانک برای اولین بار در ایران به اجرا گذاشت و هم اکنون در قسمت فیلم تست خودرو و ماشین به عنوان سایت پیشرو محسوب می شود. گارانتی خودرو پس از ۵ ماه از زمان تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه باطل میشود و در مراجعه به نمایندگی کارکرد حداقل ۱۰۰۰ کیلومتری خودرو نیز الزامی است. متقاضی باید در هنگام ثبت نام، شماره حساب (شماره شبا) مربوط به خود را معرفی نماید و لازم است از کارتهای بانکی به نام خود برای واریز وجه استفاده کند. حداکثر ۳ روز کاری پس از پایان ثبت نام، قرعه کشی برگزار و اسامی منتخبان اعلام خواهد شد. بر اساس اعلام ایران خودرو زمان تحویل خودروها حداکثر سه ماهه خواهد بود. خودروبانک به عنوان پیشرو در زمینه تست و بررسی خودروها و ماشین های بازار ایران در بین سایت های خودرویی و در مورد ماشین محسوب می شود.

آقای بابک رحمانی میگوید: تولید ۷۵ هزار دستگاه خودروی تارا در دستور کار قرار دارد، همچنین سال آینده خودروی K۱۲۵ و یک تا ۲ محصول مونتاژی عرضه میشود ضمن آن که با ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال، همه موتورها و خودروها تا ۵ سال آینده تغییر میکند. نکته ۳: در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف پرداخت نخواهد شد. پیش از ظهر امروز ابراهیم رییسی رییس جمهور کشورمان در یک بازدید سر زده از ایران خودرو دیدن کرد. برپایه این گزارش آیتالله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور کشورمان امروز چهارشنه یازدهم اسفندماه در یک بازدید از پیش اعلام نشده از ایران خودرو دستورهای مهمی در حوزه خودرو را صادر کرد. آنچه مشخص است یکی از مسیرهای رقابتپذیری و رفع انحصار خودرو، بازگشایی واردات خودرو است که رئیسی در دستورات خود به آن اشاره کرده است. نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: این بازدیدهای سرزده حاشیه امن مدیرانی که به دنبال تخلف و یا عدم انجام مسئولیت خود هستند را از بین میبرد و این مدیران به انجام وظایف قانونی خود وامیدارد. رئیس جمهوری دیروز در بازدید سرزده از شرکت ایران خودرو ۸ دستور برای افزایش کیفیت و تولید خودرو صادر کرد.