سه ضربالاجل رئیسی به خودروسازان

خسارتهای عمدی وارد به خودرو از طرف بیمهگزار، ذی نفع یا راننده خودرو. راننده موضوع بیمه هنگام وقوع حادثه گواهینامه رانندگی نداشته باشد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده باشد و یا مطابق مقررات راهنمایی و رانندگی گواهینامه راننده برای رانندگی موضوع بیمه مناسب نباشد. سامانه تهران من، خدمات دیگری را نیز در زمینه حمل و نقل شهری برای شهروندان فراهم کرده است. امکان پرداخت عوارض آزادراهی نیز از طریق سامانه قبضینو در اختیار کاربران عزیز قرار گرفته است. عوامل مختلفی نظیر ویژگیهای خودرو، توانگری شرکت بیمهگر، پوششها، میزان پرداخت خسارت، تخفیفات در تعیین بهترین بیمه تاثیرگذار هستند. عصر خودرو- سیمینگ یک کراس اوور دیگر هم در کاتالوگ فروش خود دارد که بر پایه هوندا اکس آر-ویی توسعه یافته است. صنایع خودروسازی ایلیا به عنوان نماینده رسمی خودروهای سبک برند دایون در ایران به عنوان اولین محصول تولیدی خود، خودروی توانمند دایون Y5 را به عنوان یک خودروی شاسی بلند قدرتمند آفرودی روی خط تولید دارد. چنانچه نتوانستید قیمت خودرو صفر یا کارکرده مورد نظرتان را پیداکنید به قسمت قیمت گذاری خودرو بروید.در بخش قیمت گذاری خودرو ،قیمت امروز خودروهای رنگ شده-دور رنگ-تمام رنگ-داری قطعات تعویضی رنگ دار و استوک و شاسی خوردگی و جوشکاری موجود است .

صحبتهای روز گذشته رئیس جمهور در بازید سرزده خود از ایران خودرو منجر به کاهش قیمت در حوزه خودرو خواهد شد که بسیار ارزشمند است. اکوایران: در روز چهارشنبه شاخص کل بورس افت 780 واحدی را پشت سر گذاشت و خروج نقدینگی حقیقی از بازار سهام افزایش یافت. در چنین شرایطی، بیمهنامه بدنه خودرو تا ده روز آتی اعتبار دارد. ثبت نام برای متقاضیان دارای پلاک انتظامی فعال (نصب بر روی خودروی سواری با کاربری شخصی) ممنوع بوده، همچنین ارائه گواهینامه رانندگی حداقل پایه سوم معتبر (عدم انقضای تاریخ اعتبار) الزامی است. آقای بابک رحمانی میگوید: تولید ۷۵ هزار دستگاه خودروی تارا در دستور کار قرار دارد، همچنین سال آینده خودروی K۱۲۵ و یک تا ۲ محصول مونتاژی عرضه میشود ضمن آن که با ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال، همه موتورها و خودروها تا ۵ سال آینده تغییر میکند. با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمهنامه بدنه خودرو به شدت پررنگ میشود. خسارتهای ناشی از پاشیدن رنگ،اسید و سایر مواد شیمیایی به موضوع بیمه؛ مگر این که شرکت بیمه حوادث یاد شده را در پوشش بیمهنامه متعهد شده باشد. خسارات ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر توسط خودروی بیمه شده مگر این که خودرو به همین منظور بیمه شده باشد.

خسارت های ناشی از فرار حین تعقیب و گریز نیروی انتظامی مگر آن که حین این تعقیب و گریز شخصی به صورت غیرقانونی و بدون اجازه مالک خودرو پشت فرمان آن نشسته باشد که در این حالت، شخص متصرف خودرو نامیده میشود. در صورت خسارت جزیی وارده به خودرو ، معیار تعیین خسارت، هزینه تعمیر است. لازم به ذکر است در صورت عدم پرداخت به موقع عوارض سالیانه جریمهای معادل ۲ درصد به ازای هر ماه در نظر گرفته میشود که این مبلغ به عوارض سال بعد خودرو اضافه خواهد شد. بعد از فسخ بیمه، ارزش بیمهنامه بدنه اتومبیل به صورت روزشمار محاسبه شده و به بیمهگزار پرداخت میشود. فسخ بیمهنامه بدنه اتومبیل از طرف بیمهگر یا بیمهگزار فرقی ندارد. مثلا اگر در اثر حوادث آتشسوزی، خودروی بیمه شده تا مدت ها قابل استفاده نباشد، شرکت بیمهگر تعهدی در قبال خسارت وارد شده به وسیله نقلیه ندارد. بیمهگر تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیکها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آنها می دهد. بیمهگر ارزش بازیافتی خودرو را تعیین میکند. پوشش های اضافی(تبعی) بیمه بدنه : انتخاب هریک از پوششهای اضافی یادشده، مبلغی بر نرخ پایه بیمه بدنه اضافه میکند.

در هر صورت واضح است واردات خودرو در سال 1401 بهطور حتم رخ خواهد داد اما اینکه چه مقرراتی بر ورود خودروهای خارجی به کشور جاری باشد هنوز مشخص نیست. در این بازدید رییس جمهور ابتدا از خودروهای موجود در انبارهای ایران خودرو بازدید میدانی به عمل آورد و با تأکید بر غیرقابل قبول بودن وجود این حجم از خودرو در انبار، دستورهایی برای ترخیص خودروها صادر کرد. ۶- به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافری، هرساله حداقل ۲۰ هزار خودرو (کشنده، کامیون، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس) فرسوده، از رده خارج شده و جایگزین کردن آنها با خودروهای با کیفیت برای صاحبان مشاغل مربوطه، تسهیل شود. چرا بیمه دات کام را برای خرید بیمه بدنه انتخاب کنیم؟ همین نکته سبب میشود، بیمهگزار قبل از خرید بیمهنامه، در سایت بیمه دات کام به استعلام بیمه بدنه و مقایسه پوششهای مختلف شرکت های بیمهگر میپردازد. آیا میتوان بیمه بدنه را در صورت فروش خودرو فسخ کرد؟

0 دیدگاه دربارهٔ «سه ضربالاجل رئیسی به خودروسازان»

دیدگاهتان را بنویسید